Sık Sorulanlar

Dersler nerede ve nasıl gerçekleştiriliyor?

Her modül için üniversitemizin ana kampusu olan Güney Kampus içerisindeki dersliklerde yapılacak eğitimler, kişi sayısı ve zamana göre değişkenlik göstermekle birlikte, 20 ile 40 arasında değişebilen mevcutta katılımcıyla gerçekleşmektedir.

Her bir modül için soru-cevaplarla interaktif bir seminer dizisi şeklinde 8 hafta süren derslerimizi, eğitmenlerimiz katılımcıların konu başlıklarına hazırlamak ve ders hakkında ön bilgi oluşturmak amacıyla not ve okuma listeleriyle zenginleştirmektedirler.

 

Eğitimler sonunda sertifikalandırma hakkında bilgi verebilir misiniz?

Her bir modülün sonunda katılımcılara, İkinci Bahar Programları çerçevesinde eğitim aldıkları modülün katılım belgesi verilmekle birlikte, bir programın altında yer alan dört modülü tamamlayan katılımcılar, İkinci Bahar Akademi Programı sertifikası almaya hak kazanmaktadırlar.

 

Modüller birbirinden bağımsız olarak mı kayıt almaktadır?

Evet, katılımcılarımız bir program dahilindeki her bir modüle katılmak için ayrı ayrı kayıt olmak zorundadır. Modüllere birbirinden bağımsız olarak kayıt yaptırabilme imkanı bulunmaktadır.

 

Harvard Üniversitesi Programı’na katılım şartları nelerdir?

İkinci Bahar Sertifika Programı’nın bir parçası olan Harvard Institute of Learning in Retirement ziyaretine, dört modülü tamamlamış olan katılımcılarımız proje yetkililerimizle birlikte katılabilir ve Harvard Üniversitesi’nde eğitim almanın yanında Boston ve New York şehirlerini de rehberlerimizle birlikte gezip görme imkanını yaşayabilmektedirler. Yaklaşık olarak bir hafta süren program sonrasında, Harvard Üniversitesi tarafından programa ilişkin katılım belgesi verilmektedir.

 

İkinci Bahar Programı ücreti nedir?

İkinci Bahar Programı’nda 2017-2018 Eğitim Dönemi boyunca her bir modül için ücret 1.800 TL olmakla birlikte, Robert Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi mezunlarına %20 indirim uygulanmaktadır.
Daha önce modüllerden en az birine katılmış olan katılımcılar ise, yeni katılmak istedikleri modüller için %20 indirimli olarak ödeme yapacaklardır.
Eşle birlikte katılımlarda, eş için %50 indirim uygulanmaktadır. Tek derslik katılım (3 saat) ücreti 225 TL dir. Robert Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu iseniz veya daha önce en az bir modüle katıldıysanız  %20 indirim uygulanmaktadır.  Birden çok indirim almaya hak kazanan katılımcılara en yüksek orandaki indirim uygulanmaktadır.
Akbank ve Garanti Bankası kredi kartlarıyla yapılan ödemelerde 3 taksit imkanı olmakla birlikte, havale/EFT yoluyla da ödemeler yapılabilmektedir.

Havale olarak yapılan ödemeler Boğaziçi Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü’nün hesabına yapılabilir (Garanti Bankası, Boğaziçi Üniversitesi Şubesi, Şube Kodu: 303 IBAN no: TR68 0006 2000 3030 0006 2996 84). Garanti Bankası kredi kartlarina 3 taksit yapılmaktadır.

*Kayıt yaptırdıktan sonra yapılacak iptallerde, katılım ücretinin %80’i iade edilir. Eğitim başladıktan sonra ayrılanlara ödeme iadesi yapılmaz.
*İndirimlerimiz arasından birden çok indirim almaya hak kazanan katılımcılara sadece en yüksek orandaki indirim uygulanmaktadır.

 

İkinci Bahar Akademi Programlarına ait modüller için kayıt dönemleri ne zaman?

İnternet ve gazete ilanlarında belirtilen modül başlangıç tarihlerinden 1 ay önce kayıt dönemi başlayıp, modülün ilk dersinden önceki Perşembe günü 17.00 itibariyle sona ermektedir. Kayıt işlemleri için e-posta adresimiz: ikincibahar@boun.edu.tr

 

Boğaziçi Üniversitesi’ne nasıl ulaşabilirim?

Metro ile Ulaşım;
Levent – Boğaziçi Üniversitesi (M6) (Tanıtım Sunumu)

Otobüs ile Ulaşım;
Taksim’den
Taksim – Rumelihisarüstü (559C)

Şişli’den
Şişli – Rumelihisarüstü (59R)

Kabataş’dan
Kabataş – Rumelihisarüstü (43R)

Sarıyer’den
Sarıyer – Rumelihisarüstü (59RS)

Hacıosman’dan
Hacıosman Metro – İstinye – Rumelihisarüstü (59RH)

Özel aracınızla ulaşım;
Anadolu Yakası’ndan FSM köprüsünü kullanarak, Avrupa Yakası’ndan ise Etiler – Rumelihisarüstü istikametini takip ederek ulaşabilirsiniz.