Akademi Hakkında

İkinci Bahar Akademi, Boğaziçi Üniversitesi’nin 150. yıl etkinlikleri kapsamında Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) bünyesinde başlatılan, orta ve üzeri yaş grubuna hitap etmeyi amaçlayan bir eğitimler dizisidir. Harvard Institute for Learning in Retirement (HILR)’dan esinlenerek oluşturulan programlar ve modüller, enstitünün de katkılarıyla Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerince hazırlanmaktadır.

Programların Amacı

Programlar; akademik ve profesyonel hayatın içinde yer almış katılımcılar için; hızlı ve köklü değişimlerin yaşandığı bugünün dünyasında bu değişimi yakalamak ve dünü, bugünü ve geleceği anlamak; yeni bir birikim, vizyon ve düşünsel derinlik yakalamak amacıyla eşsiz bir fırsat sunmayı amaçlamaktadır.

İkinci Bahar Akademi, katılımcılara üniversite hayatını yeniden tattırmayı ve onlara çeşitli seçenekler ile nostaljinin yanı sıra özgün bir eğitim-öğretim deneyimi yaşatmayı hedeflemektedir.

Eğitimler

Akademideki her eğitim programı, her biri 8 hafta (2 ay) boyunca devam eden 4’er modülden oluşmaktadır. Modüllere katılım birbirinden bağımsızdır ve her modül, haftada üçer saat olacak şekilde 8 hafta boyunca devam eden 24 saatlik eğitimi içerir.

Başlıca eğitim programları:

  • Güncel Dünya
  • Sosyal Bilimler
  • Tarih ve Arkeoloji
  • Güzel Sanatlar ve Edebiyat

Dersler hafta içi, 10:00-13:00 ve/veya 14:00-17:00 saatleri arasında, on-line olarak yapılmaktadır.

Akademimizde ayrıca, kısa eğitimlerin yer aldığı, Cuma günleri yapılan atölyeler de bulunmaktadır.

Bir modüle katılanlar Boğaziçi Üniversitesi Modül Katılım Belgesi alır. Bir programdan 4 modülü başarıyla tamamlayan katılımcılar, Boğaziçi Üniversitesi İkinci Bahar Akademi Program (ilgili eğitim programı) Sertifikası, herhangi 4 modülü başarıyla tamamlayanlar Boğaziçi Üniversitesi İkinci Bahar Akademi Sertifikası almaya hak kazanır.

Harvard Institute for Learning in Retirement’ta gerçekleşecek program ise, herhangi bir program kapsamında yer alan 4 modüle kayıtlı katılımcılar için, 1 haftalık bir eğitim ziyareti şeklinde opsiyonel olarak açılmaktadır.

Eğitim Bedeli ve İndirimler

İkinci Bahar Akademi Programı’nda 2020-2021 Dönemi boyunca bir modülün bedeli 2.250 TL (KDV dahil) dir.

İndirimler:

Ödemeler, havale/EFT yoluyla yapılabildiği gibi Akbank ve Garanti Bankası kredi kartlarına taksit yapılır. Birden çok indirim almaya hak kazanan katılımcılara sadece en yüksek orandaki indirim uygulanır.

Boğaziçi Üniversitesi mezunları%20 indirim
Herhangi bir modüle katılmış olan katılımcılar%20 indirim
Aynı dönemde iki ayrı modüle katılımda, modüllerden biri

Eşle birlikte katılımlarda, eşlerden biri

%50 indirim

%50 indirim

Aynı dönemde 3. modüle katılımda%30 indirim

 

Havale olarak yapılacak ödemeler için:

Boğaziçi Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü
Garanti Bankası
Boğaziçi Üniversitesi Şubesi
Şube Kodu: 303
IBAN: TR68 0006 2000 3030 0006 2996 84

 

 

*Kayıt yaptırdıktan sonra eğitim başlamadan önce yapılacak iptallerde, ödenen bedelin %80’i iade edilir. Eğitim başladıktan sonra ayrılanlara ödeme iadesi yapılmaz.