Akademi Hakkında

Programların Amacı

İkinci Bahar Akademi, hızla değişen dünyada, ihtiyaç duyulan temel bilgilerin güncellenmesine yönelik bir programları içermektedir.

Programlar; akademik ve profesyonel hayatın içinde yer almış katılımcılarımız için; hızlı ve köklü değişimlerin yaşandığı bugünün dünyasında bu değişimi yakalamak ve dünü, bugünü ve geleceği anlamak; yeni bir birikim, vizyon ve düşünsel derinlik yakalamak amacıyla eşsiz bir fırsat sunmayı amaçlamaktadır.

İkinci Bahar Akademi Programları, ayrıca katılımcılarımıza üniversite hayatını yeniden tattırmayı ve onlara ders seçenekleri ile nostaljik bir eğitim-öğretim dönemi yaşatmayı hedeflemektedir.

 

Dersler

Derslerimiz Türkçe yapılmaktadır.

Her bir programımız, birbirini takip eden dönemlerde açılacak 4 ayrı modülden oluşmaktadır. Her modül için ayrı olarak kayıt alınacak ve her bir modül haftada üçer saat olacak şekilde 8 hafta boyunca devam edecektir. Modüller konularına göre farklılıklar göstermektedir. Modüllerin yapılacağı ders günleri, hafta içi günlerden oluşmaktadır.

Ön kayıt yaptıran katılımcılara gün ve saat bilgileri iletilecektir. Modüller sonunda en az %80 (en az 6 hafta) katılım gösterenlere “Katılım Belgesi” verilmektedir. Ayrıca, karılım belgesinin yanında herhangi bir programdan “Sertifika” almak isteyen katılımcılarımızın, programa ait modüller sonunda yapılan sınavların her birinden en az %60 başarı elde etmesi gerekmektedir.

Harvard Institute for Learning in Retirement’ta gerçekleşecek değişim programı ise, herhangi bir program kapsamında yer alan 4 modülüne kayıtlı katılımcılar için, 1 haftalık bir eğitim ziyareti şeklinde opsiyonel olarak açılmaktadır.

 

Eğitim Ücreti

2017-2018 dönemi boyunca, her modül için eğitim ücreti 1.800 TL’dir (KDV dahil).
İndirim ve ödeme koşulları için lütfen detaylı bilgi alınız.

 

Eğitim Yeri

Eğitimler, Boğaziçi Üniversitesi salonlarında düzenlenmektedir.
Değişim Programlarındaki eğitimler ise, Cambridge, Boston’da Harvard Institute for Learning in Retirement bünyesinde verilmektedir.